Nedović nosio Zvezdu do velikog preokreta: Zvezda srušila Pariz u Francuskoj!
Ti Džej Šorts i Jago Dos Santos u duelu, Foto: Panoramic / Sipa Press / Profimedia

evroliga

Objavljeno: 23:01h
Završeno
23:00h

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Pariz u gorima rezultatom 80:77 u okviru 1. kola Evrolige.

Crveno-beli su slavili posle velikog preokreta u drugom poluvremenu na krilima Nemanje Nedovića.

Uskoro opširnije...

22:27h

IV ČETVRTINA

10. minut - Pogađa Šorts. Osmi poen Mekintajera. Majstorija i novi poeni Šortsa, ima ih 16. Tajm-aut Janis Sferopulos, Zvezda 40 sekundi pre kraja vodi rezultatom 77:74. Promašaj Kodija, Hifi fauliran, 1/2 sa penala. Mekintajer fauliran 11 sekundi pre kraja. Tajm-aut. Mekintajer 1/2 sa penala. Hifi odmah fauliran, 2/2 sa penala. Tajm-aut Janis Sferopulos. Kenan fauliran, 2/2 sa penala. Nije uspeo Pariz da pogodi, Zvezda odnosi pobedu rezultatom 80:77.

Kodi Miler Mekintajer i Kevarijus Hejs u duelu
Kodi Miler Mekintajer i Kevarijus Hejs u duelufoto: Anne-Christine POUJOULAT / AFP / Profimedia

7. minut - Luka Mitrović poentira, tajm-aut Tijago Spliter. Nekoliko loših napada na obe strane. Faul u napadu Mitrovića. 70:75.

5. minut - Kakva greška Mekintajera. Čudesna trojka Hifija preko ruke iz velike daljine. Neverovatni Nedović ubacuje petu trojku. Pogađa posle dugo vremena Maodo Lo. Kakva trojka Kalinića uz zvuk sirene. 70:73.

3. minut - Odbranila se Zvezda. Gedraitis fauliran, 2/2 sa penala. Trojka Jantunena iz velike udaljenosti. Još jedna trojka Nedovića. Jantunen fauliran, 2/2 sa penala. 65:67.

1. minut - Krenula je poslednja deonica. Dupli pas Nedovića i Mekintajera i poeni Amerikanca, Zvezda vodi. Vord ispravlja promašaj Jakube Outare. Sjajan prodor i 15. poen Nedovića. 60:62.

22:01h

III ČETVRTINA

10. minut - Nedović fauliran, 2/2 sa penala. Trojka Vorda za prekid Zvezdine serije od 11:0. Lepo se snašao i na drugi obruč pogodio Bolomboj. Neuspešan čelendž Sferopulosa. Bolomboj pravi 4. faul, Šorts 2/2 sa penala. Trojka Nemanje Nedovića, treća na meču, ima 13 poena. Odličan napad, poeni Mitrovića. Posle 30 minuta rezultat je nerešen 58:58.

7. minut - Četvrti poen Dauma. Nesportski faul Lija Kavalijera. Kalinić 1/2 sa penala. Mitrović fauliran, 2/2 sa penala. Mekintajer poentira u kontri, 7:0 serija Zvezde, tajm-aut Tijago Spliter. Kalinić nekako pogađa posle promašaja Mekintajera. 53:49.

5. minut - Sada je Mitrović iznudio faul Hejsa, 1/2 sa penala. Prelep pogodak Hifija. Majk Daum promašuje drugu trojku u nizu. Duško Ivanović uživo prati meč, njegov sin Stefan je pomoćni trener Pariza. Poeni Dauma, prvi na meču. Hifi ubacuje nove poene iz prodora. Greška u vođenju Dauma. Tajm-aut Janis Sferopulos. 53:40.

Nadirf Hifi i u pozadini Ajzea Kenan
Nadirf Hifi i u pozadini Ajzea Kenanfoto: Federico Pestellini / imago sportfotodienst / Profimedia

3. minut - Novi loš napad Zvezde. Deseta izgubljena lopta. Kakav prodor i poeni Kenana, ima ih 12. Vord poentira uz faul Mitrovića, koji je nedugo pre toga udario bananu Jantunenu. Vord ubacuje dodatni penal. Novi faul Mitrovića, treći. Hejs 2/2 sa penala. 49:37.

1. minut - Krenulo je drugo poluvreme. Treći faul dobio je Bolomboj, Tajson Vord 1/2 sa penala. 44:35.

21:20h

II ČETVRTINA

10. minut - Jago pogađa uzvraća Mikael Jantunen. Kracer pravi nesportski faul. Plavšić 1/2 sa penala. Novi koš Šortsa. Tajm-aut Janis Sferopulos. Kenan pogađa za dva posle skoka u napadu Kalinića. Šorts je 0.7 sekundi pre kraja poluvremena iznudio tri penala. Pogodio je dva Šorts, a Jantunen ispravio promašaj. Pariz vodi rezultatom 43:35 na poluvremenu.

7. minut - Nedović pronalazi Rokasa, a ovaj ubacuje trojku. Uzvraća čudesni Lo, ima deset poena. Malkolm poentira uz nesportski faul Uroša Plavšića. TV tajm-aut. Dodatni penal ubacuje Malkolm, ima šest poena. Kracer dva puta nije uspeo da zakuca, ali je iznudio drugi faul Plavšića, 1/2 sa penala. Gubi loptu Jago, prvi poeni Nadira Hifija u kontri. 35:30.

Ti Džej Šorts i Jago Dos Santos u duelu
Ti Džej Šorts i Jago Dos Santos u duelufoto: Panoramic / Sipa Press / Profimedia

5. minut - Odlična kombinacija i novi poeni za Hejsa. Nedović sa zadrškom pogađa za dva. Prvi poeni Mekintajera. Hejs fauliran, 2/2 sa penala. Osmi poen u nizu Nedovića, nova trojka. 26:27.

3. minut - Sjajno se provukao ispod Nedovića i postigao šesti poen u nizu Šorts. Trojka Nemanje Nedovića za prekid serije domaćina. 22:20.

1. minut - Šorts svojim poenima otvara drugi period. Velika greška Kodija Milera-Mekintajera. 20:17.

Izmena: 22:01h
20:59h

I ČETVRTINA

10. minut - Maodo Lo je uvek raspoložen protiv Zvezde, to je pokazao sada trojkom. Novi poeni Loa. Sjajna akcija Zvezde i poeni Ognjena Dobrića posle pasa Luke Mitrovića. Sedmi poen u nizu Loa. Kenan postiže trojku posle uhvaćene lopte u napadu. Kolin Malkolm uzvraća trojku. Vodi Pariz, prvi poeni Ti Džej Šortsa. Rokas Gedraitis nije pogodio, Pariz posle deset minuta vodi rezultatom 18:17.

7. minut - Laki poeni Kenana. TV tajm-aut. Bolomboj upisuje nove poene i to posle skoka u napadu. Lion Kracer prekida seriju Zvezde. 6:12.

5. minut - Novi poeni Hejsa, jedinog strelca u timu Pariza. Nekoliko očajnih napada na obe strane, pa trojka Ajzee Kenana. 4:8.

3. minut - Nikola Kalinić trojkom postiže prve poene za Zvezdu u novoj sezoni. Kevarijus Hejs postiže dvojku za domaćina. Sjajan alej-up Jaga Dos Santosa i Džoela Bolomboja. Sjajna rompa Bolomboija. 2:5.

1. minut - Počeo je meč u Parizu. Timovi bez poena posle uvodnih 60 sekundi igre. 0:0.

20:48h

Košarkaši Crvene zvezde u okviru 1. kola Evrolige gostuju debitantu Parizu u Francuskoj.

Crveno-beli na ovom meču igraju bez suspendovanog Miloša Teodosića.